جهانگردی

سافاری دبی

سافاری از کلمه سواحلی گرفته شده و به معنای سفر می باشد، در دوران استعمار با بازی های بی رحمانه و دلخراش همراه بود که در آن حیوانات توسط گروه های مختلف مردم شکار و در واقع کشته می شدند، که در این بازی 11400 حیوان از جمله شیر، پلنگ، فیل، بوفالو و کردگدن سفید که از نادرترین حیوانات بود از بین می رفتند، سافاری دبی یکی از جاذبه های محبوب دبی می باشد که علاقه مندانبسیار زیادی دارد و امروزه یکی از لذت بخش ترین تفریحات دبی محسوب می شود، در این مقاله آس چارتر به معرفی سافاری دبی می پردازد با ما تا پایان این مقاله همراه باشید.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

معرفی سافاری دبی

سافاری در دبی از مهیج ترین تفریحات دبی که طرفدارات بسیار زیادی را از سرتاسر جهان به خود جذب کرده است، تجربه سافاری در دبی شما را در واقع با زندگی در صحرا و آداب و رسوم گذشته مردم دبی آشنا می کند، تورهای ماجراجویی و گشت و گذار با وسایل نقلیه سافاری امروزه یکی از محبوب ترین فعالیت های تفریحی محسوب می شود که یک رانندگی مملو از آدرنالین را به شما هدیه می دهد. در سافاری دبی انواع تفریحات دوچرخه ‌سواری چهارگانه، اسب ‌سواری، شترسواری، حتی تجربه غذاهای محلی عربی که در چادرهای سنتی به همراه شام و نوشیدنی، موسیقی و نقاشی روی دست با حنا برای زن ها و گشت و گذار در تپه های شنی کویر از تفریحات هیجان انگیز در این سافاری می باشد. در سافاری دبی بیشتر از ماشین‌ های چهار دیفرانسیل، پاترول و لندکروزهای تویوتا استفاده می شود که به ‌راحتی می توانند از جاهای لغزنده و یا ماسه، گل و برف عبور کنند.

سافاری دبی,تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی

تورهای سافاری دبی

برای شرکت در سافاری دبی می توانید از تورهای کویر گردی در دبی ثبت نام کنید و برای این تفریح محبوب و هیجان انگیز با آرامش و امنیت بسیار بالا در این سافاری شرکت کنید، شما با یک رانندگی هیجان انگیز از میان تپه های شنی به کمپ کویری در سافاری دبی برسید، در این تورها شما می توانید تمام کویر را به راحتی ببنید و از تفریحات کامل آن  استفاده نمایید، از تفریحات سافاری دبی می توان به شتر سواری، رانندگی با موتورهای چهارچرخ و حتی قدم زدن بر روی شن‌ها، کشیدن طرح‌های حنا بر روی دست یا پاهایتان و تفریحات در شب نیز اجرای نمایش آتش بازی، تجربه قلیان معروف عربی و دیدن ستاره‌های کویر می باشد که از برنامه‌های سافاری صحرای دبی محسوب می شوند، در ادامه به معرفی امکانات و تفریحات سافاری دبی خواهیم پرداخت.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

شترسواری

شترسواری از دیگر تفریحات سافاری دبی که طرفداران زیادی دارد می توانید در شتر سواری بر روی تپه ‌ها شنی بیابان در آرامش و سکوت بیابان لذت ببرید و غروب آفتاب را تماشا کنید.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

لندکروزسواری روی شن

از مهیج ترین تفریحات سافاری دبی که به همراه ترس، هیجان، خنده و فریاد شادی به همراه است لندکروزسواری روی شن ها می باشد، رانندگی بر روی ماسه‌های کویری با سرعت زیاد و بالارفتن و پایین‌آمدن از تپه‌های شنی تجربه ای بسیار لذت بخشی می باشد، که شمار هیجان زده می کند.

اسکی روی شن

اسکی روی شن از دیگر جاذبه های تفریحی دبی می باشد، که شما می توانید به راحتی بر روی شن ها سر بخوردید و لذت ببرید، اسکی بر روی شن ها برعکس اسکی روی برف در هوای گرم و بر روی شن های گرم و روان دبی می باشد، در اسکی بر روی شن ها در هوای گرم دبی حتما از کرم ضد آفتاب و همچنین عینک و یک شال که با آن جلوی دهان و بینی خود را ببندید که در هنگام اسکی، شن ها به صورتتان برخورد نکند و اذیت شوید.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

موتورسواری یا چهارچرخه‌ سواری

از دیگر تفریحات سافاری دبی موتور سواری، یا موتورهای چهارچرخ می باشد، موتورسواری بر روی شن ها با سرعت بالا هیجان انگیز و جذاب می باشد که بهترین تفریح سافاری محسوب می شود. این تفریح محدودیت سنی ندارد و هم کودکان  و هم بزرگسالان می توانند از آن استفاده نمایند، لازم است بدانید در این سافاری دو نوع موتور چهارچرخ با سایز های 150 و 350 وجود دارد که کودکان و بزرگسالان می توانند به راحتی از آنها استفاده کنند.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

حیات وحش بیابان‌های دبی

همان‌ طور که گفتیم، سافاری نوعی بازدید مسئولانه از حیات وحش است که این شرایط در سافاری دبی هم فراهم شده است. بیابان‌های دبی هم محل زندگی برخی از گونه‌های حیوانات است که شرایط فراهم است تا بتوانید غزال‌ها، گربه‌های وحشی و مارمولک‌های این بیابان‌ها را از نزدیک می‌بینید.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

رقص تانورا

بعد از تفریحات سافاری در شب به اقامتگاهی که در بیابان قرار دارد رفته و با شیوه زندگی و بادیه نشینی اعراب در گذشته آشنا شوید، رقص تانورا نیز از دیگر تفریحات در سافاری که می توانید در این اقامتگاه بعد از نشستن کنار گرمای آتش و خوردن غذاهای خوشمزه به دیدن آن بپردازید. تانورا از رقص های زیبا با دامن‌ های رنگارنگ می باشد که در شب میان کمپ برگزار می شود و رقاصان با این دامن های بلند و رنگارنگ به رقص تانورا و عربی می پردازند.

نقش حنا در سافاری دبی

نقش ‌زدن بر روی بدن، در کشورهای عربی، هندی، آفریقایی و خاورمیانه با حنا دارای پیشینه و قدمت طولانی می باشد، که در ایران نیز این حنا زدن رایج می باشد، نقش حنا نیز از دیگر تفریحات دبی که زنان علاقه مند به آن نقش های زیبایی را بر روز دست و یا پا طراحی می کنند، که بسیار زیبا و جذاب می باشد.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

خدمات سافاری دبی

سافاری دبی شامل خدماتی نظیر: سرویس رایگان رفت و برگشت، بیابان‌ نوردی با اتومبیل‌های بیابان ‌رو مانند لندکروز،     عکاسی از غروب خورشید، اسکی روی شن، شترسواری، دون ‌باگی یا موتور چهارچرخ، عکاسی با شاهین ها، استقرار در کمپ به همراه پذیرایی با چای و قهوه و قلیان و تنقلات در کنار آن تماشای رقص عربی، نمایش تانورا و نمایش عروسکی و همچینن پوشیدن لباس‌های سنتی و تتوی حنا و عکس گرفتن با آنها و سرویس شام، نوشیدنی‌های خاص و قسمت VIP جهت سرو غذا از خدمات سافاری دبی می باشد.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

هزینه سافاری دبی

سافاری دبی دارای هزینه جداگانه ای می باشد که هنگام رزرو در ابتدا فقط برای تهیه بلیط و امکاناتی که از آن استفاده می کنید، هزینه ای را پرداخت می کنید ولی برای سایر تفریحات که در سافاری می خواهید از آن ها استفاده نمایید باید برای هرکدام از آنها هزینه ای جداگانه پرداخت کنید.

تفریحات دبی,تفریحات سافاری دبی,جاذبه های تفریحی دبی

وسایل لازم برای سافاری دبی

برای تفریح در سافاری دبی وسابلی را حتما با خود داشته باشید که لازمتان خواهد شد، سافاری در صحرای داغ و سوزان و بر روی شن های گرم و داغ دبی ممکن است باعث آزار باشد از این رو لوازم مورد نیازی همچون: کرم ضد آفتاب با SPF بالا، کلاه آفتابی، عینک آفتابی با UV مناسب، داروهای مورد نیاز، پماد دفع حشرات، چراغ قوه، کوله پشتی سبک و مقاوم، قمقه ی آب، چند بسته شکلات، پاوربانک، لباس مناسب با هوای گرم صحرا و کفش منعطف، دوربین دو چشمی که باید به همراه داشته باشید تا بتوانید به راحتی در این سافاری به تفریح بپردازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا