ایران گردی

هفت آبشار تیر کن کجاست؟

اگر به دنبال پیدا کردن بهشتی سرسبز هستید بهتر است سفر خود را به سوی هفت آبشار تیرکن پیش ببرید،  البته ممکن است بسیاری از افراد با این جاذبه گردشگری آشنایی نداشته باشند که تحت این شرایط لازم به ذکر است بگوییم این جاذبه گردشگری حدود ۴۰ میلیون سال قدمت دارد و از ۷ آبشار کوچک و بزرگ تشکیل می‌ شود.

هفت آبشار تیرکن خود درون جنگلی پر از درخت قرار دارد، اما باید دقت داشته باشید که این آبشارها همگی کنار هم نیستند در نتیجه باید برای بازدید از آن ها پیاده‌ روی زیادی را انجام دهید. هفت آبشار تیر کن همان‌ طور که از اسم آن‌ ها پیدا است در کنار هم واقع شده ‌اند و از بزرگ تا کوچک آن ها را می‌ توانید مشاهده کنید، البته دقت داشته باشید که حوضچه ای انتهای آن وجود دارد که بسیاری از افراد هنگام تابستان در آن آب‌ تنی کنند.

به طور کلی باید بگوییم در کنار هفت آبشار تیرکن جاذبه های گردشگری دیگری وجود دارد که دیدن آن ‌ها خالی از لطف نیست. تور هفت آبشار تیرکن شما را با تمامی قسمت های مختلف این منطقه آشنا می کند، بنابراین در ادامه مطالب قصد داریم اطلاعاتی را در مورد این جاذبه گردشگری در اختیار شما قرار دارد.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

علت نام ‌گذاری هفت آبشار تیرکن

هنگام راهی شدن به سوی این جاذبه گردشگری ممکن ت در مورد علت نام منطقه تحقیقاتی را انجام دهید که اگر بخواهیم اطلاعاتی را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم در ابتدای راه باید در جنگل‌ های سرسبز این منطقه پیاده ‌روی کنید تا اولین آبشار را ببینید که اندازه کوچکی دارد و همان ‌طور که به سمت بالاتر بروید آبشارهای مختلفی را می بینید که سرازیر می شوند.

به طور کلی تعداد آبشارهایی که در این منطقه وجود دارد باعث شده که اسم هفت آبشار تیرکن را برای آن انتخاب کنند، در واقع تیر کردن اسم روستایی است که برای رفتن به این منطقه باید ماشین خود را در آن ‌جا پارک کنید.

هفت آبشار تیر کن کجاست؟,جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن

با رفتن به آبشار تیر کن می ‌توانید صدای پرندگان زیادی را بشنوید و درخت های متنوعی که در این منطقه وجود دارد که با قدم زدن در آن‌ جا ببینید، از طرفی باید بگوییم که گونه‌ های جانوری متفاوتی مثل روباه، سمور، گراز، خرس قهوه‌ ای، شوکا و … در جنگل زندگی می کنند که ممکن است برخی از آن ها را ببینید. جاذبه ‌های دیگری هم در هفتم آبشار وجود دارد که می توانید به بازدید از آن ها بپردازید. پرواز تهران به تبریز را با سایت رزرو کنید.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

در هفت آبشار تیرکن افرادی که به کوهنوردی علاقه داشته باشند می ‌توانند تجربه خوبی را از این منطقه به دست آورند، چرا که جنگلی که در این منطقه وجود دارد شما را با کوهنوردی زیادی مواجه می‌ کند تا لحظات خوبی را پشت سر بگذارید، در واقع فاصله آبشارها از هم بسیار زیاد است و ارتفاع آن ‌ها باعث می ‌شود که کوهنوردی را هم به خوبی تجربه کنید.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

کمپینگ هفت آبشار تیرکن

عده زیادی از افراد دوست دارند که در شب را در جنگل بمانند، در واقع برای ماندن در این منطقه باید وسایل کمپینگ و چادر زنی را به همراه داشته باشید و شب هنگام در این جنگل محو زیبایی های خیره کننده شوید و به تماشای ستاره های آسمان بپردازید، اما بعد از روشن کردن آتش نباید آن را به حال خود رها کنید تا به محیط و طبیعت آن جا آسیب نرسد.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

مسیر دسترسی به هفت آبشار تیرکن

اگر بپرسید هفت آبشار تیرکن کجاست؟ باید بگوییم این آبشار در استان مازندران جزئی از بابل به شمار می ‌رود، از طرفی شهرهایی مثل قائمشهر، سوادکوه و بابل به آن دسترسی دارند، برای رسیدن به منطقه گردشگری آبشار تیرکن می توانی. از روستای تیرکن استفاده کنید و خودروهای خود را آن جا پارک نمایید سپس بعد از ۳ کیلومتر پیاده روی به جنگل دسترسی خواهید داشت.

برای تعیین مسیر به سوی هفت آبشار تیرکن باید شهری که از آن جا قصد حرکت دارید رل مدنظر داشته باشید، چرا که مسیر شما متفاوت شی شود، به‌ عنوان مثال اگر قصد دارید از تهران راهی هفت آبشار تیرکن شوید جاده فیروزکوه ذر ابتدای مسیر شما قرار می گیرد تا بتوانیم به سوادکوه برسید و بعد از آن سفر خود را به سمت این آبشار پیش ببرید البته جاده چالوس هم می ‌تواند شما را به این آبشار برساند.

اگر در شهرهای دیگر هم باشید و قصد مسافرت به سوی استان مازندران را داشته باشید به‌ راحتی می ‌توانید با پیمودن مسیر کوتاهی خود را به هفت آبشار تیرکن برسانید. حتی افرادی که در شهرهایی مثل مشهد سکونت دارند و برای رسیدن به مقصد سوادکوه دارند ابتدا باید مسیر خود را به سوی ساری انتخاب کنند و در نهایت به قائمشهر برسند و با پیدا کردن جاده روستای تیرکن به مقصد مورد نظر دسترسی خواهند داشت.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

آب ‌و هوای اطراف هفت آبشار تیر کن

اگر تا به‌ حال در همه فصل‌ های سال به شمال سفر کرده باشید متوجه خواهید شد که این منطقه آب ‌و هوایی کاملا شرجی دارد و شرایط آب ‌و هوای هفت آبشار تیرکن هم دقیقا مانند دیگر قسمت‌ های شمالی کشور ایران می ‌باشد و اگر تحمل آب ‌و هوای شرجی را ندارید بهتر است برای رفتن به این منطقه تابستان را انتخاب کنید.

در فصل زمستان این منطقه کاملا برفی و سرد می‌ شود و جاده‌ های آن حسابی لغزنده هستند، بنابراین ممکن است گردشگران با مشکل‌ هایی مواجه شوند حتی در فصل‌ هایی که بارش باران زیاد می‌ شود آب این منطقه بالا می‌ آید و به‌ هیچ‌ وجه نمی ‌تواند از لذت آب‌ تنی در حوضچه های آن برخوردار شوید.

جاذبه های تفریحی و دیدنی هفت آبشار تیرکن,کمپینگ هفت آبشار تیرکن,کوهنوردی هفت آبشار تیرکن

اقامت در هفت آبشار تیر کن

اگر می‌ خواهید شب را در حوالی آبشار تیر کن بمانید باید بگوییم که خود جنگل از جایی برای اقامت برخوردار نیست، بنابراین بهتر است وسایل کمپ و چادر زنی را به‌ همراه داشته باشید. از طرفی در روستاهای اطراف این محل اقامتگاه هایی وجود دارد که می ‌توانید به اجاره آن‌ ها بپردازید، همچنین اجاره ویلا و رزرو هتل هم در فاصله ۲۵ کیلومتری این آبشار برای گردشگران میسر می‌ باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا