هتل ها

بومگردی قشم

اگر قصد سفر به جزیره زیبای قشم را دارید، اقامت در بومگردی‌های قشم گزینه‌ای مناسب برای شما خواهد بود. البته بررسی مزایا و معایب اقامت در این مجموعه‌ها ضروری است که در ادامه به صورت منصفانه بررسی خواهیم کرد. جزیره قشم در خلیج فارس واقع شده و به عنوان یک منطقه آزاد تجاری، هر ساله با دلایل متعددی گردشگران و مسافران را به خود جلب می‌کند. این جزیره از جزایر کوچک تر و روستاهای فراوانی تشکیل شده است.

بنابراین، با انتخاب اقامت در بومگردی، نباید انتظار داشته باشید که به راحتی به تمام اماکن تفریحی و مراکز خرید مانند شهرهای بزرگ دسترسی داشته باشید. برای احساس رضایت بیشتر از سفر، قبل از انتخاب اقامتگاه، لازم است که مکان جغرافیایی، امکانات و دسترسی‌های آن را با توقعات خود از سفر هماهنگ کنید. به عنوان مثال، اگر تنها برای خرید به جزیره کیش مسافرت می‌کنید، بهتر است اقامتگاه شما نزدیک‌ترین به بهترین مراکز خرید باشد.

اما اگر سفری تفریحی به کیش دارید، هر بخش از جزیره گزینه‌های متنوعی را برای شما دارد. بومگردی‌های قشم انتخاب اقتصادی‌ای برای سفر شما هستند. با این حال، در کنار اقتصادی بودن، امکانات اقامتگاه‌های بومگردی به اندازه هتل‌های چند ستاره ممکن است ایدآل نباشد.

از طرف دیگر، حس زندگی در میان سنت‌ها یک امکان است که هتل‌های معمولی نمی‌توانند ارائه دهند. در ادامه، پنج اقامتگاه بومگردی قشم را از نظر منطقه جغرافیایی و امکانات بررسی خواهیم کرد. این مطلب به شما اطلاعات واضحی از این اقامتگاه‌ها ارائه خواهد داد تا به راحتی تصمیم‌گیری کنید.

بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم,پنج اقامتگاه بومگردی قشم

بومگردی جووا در قشم

جووا یکی از بوم‌گردی‌های محبوب در قشم است. با وجود اینکه در بخش ابتدایی به کمبود امکانات در بوم‌گردی‌ها نسبت به هتل اشاره کردیم، در معرفی جووا ناچار به تجاوز از این اظهار نظر شده‌ایم. این امر به دلیل واقعیت است که جووا در روستای سهیلی و دور از همه‌جاهای شلوغ و پرهیاهو ساخته شده است. این بوم‌گردی در واقع یک خانه زیبا و کامل تجهیز شده است، که نه تنها امکانات ارتقاء اقامت را دارد، بلکه برای علاقه‌مندان به عکاسی فضای زیبایی نیز فراهم کرده است. بوم‌گردی جووا در قشم یک خانه با دو اتاق خواب است، که یکی از اتاق‌ها مستر است.

ظرفیت اصلی این خانه زیبا چهار نفر است، اما دو کاناپه تخت‌خواب در فضای نشیمن به مهمانان این امکان را می‌دهد که جووا را برای شش نفر رزرو کنند. در حیاط بوم‌گردی جووا در قشم، یک استخر زیبا نیز ساخته شده که علاوه بر زیبایی‌دهی به فضا، تجربه شنا در گرمای جزیره را به یادماندنی می‌کند.

جووا همچنین خدمات ترانسفر را با هماهنگی برای مهمانان خود فراهم می‌کند. به طور خلاصه، اگر راحتی و امکانات قابل قبول را در نظر داشته باشید، جووا یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما خواهد بود.

جزیره زیبای قشم,بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم

بومگردی فردیس

بوم‌گردی فردیس یک اقامتگاه ساحلی است که با اطمینان می‌توان آن را برای یک سفر کامل و بدون نیاز به تفریحات دیگر مناسب انتخاب کرد. فردیس از واحد‌های کپر شکل تشکیل شده است، که کپر نوعی اقامتگاه سنتی منحصر به جنوب کشور است. ترکیب شکل سنتی یک خانه با امکانات کامل اقامتگاه، باعث شده که فردیس مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گیرد. پس از رزرو و ورود به فردیس، لذت بردن از ساحل تنها کاری است که شما باید انجام دهید. در صورت درخواست مهمانان، فردیس حتی امکان استفاده از قایق را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

همچنین، تجربه لذت بخش ماهیگیری نیز ممکن است. بوم‌گردی فردیس دارای دسترسی مناسب به فرودگاه، بازار درگهان، جنگل‌های حرا و دیگر جاذبه‌های جزیره است. ساحل فردیس بیشترین زمان شما را با موسیقی سنتی زیبای جنوبی تزئین خواهد کرد. در نزدیکی فردیس، نخلستانی نیز وجود دارد که بازدید از آن سفر شما را به جنوب را تازه و منحصر به فرد خواهد کرد.

اقامتگاه ساحلی فردیس همچنین یک رستوران محلی دارد که توصیه می‌شود از آن غافل نشوید. به طور خلاصه، فردیس یک مقصد زیباست که همه این زیبایی‌ها را در یک مکان، حتی در همین جزیره، ارائه می‌دهد.

بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم,پنج اقامتگاه بومگردی قشم

بومگردی ناخدا امینی

اگر برای اقامت خود به دنبال یک بوم‌گردی باشید، ناخدا امینی یکی از گزینه‌های بسیار مناسب برای شما است. ناخدا امینی در بخش جنوبی جزیره قشم، در روستای طبل و در فاصله ۶۰ کیلومتری از شهر قشم قرار دارد. حس سفر به جنوب را می‌توانید با گشت زدن در روستای طبل تقویت کنید، زیرا فضاهای ساخته شده به دست طبیعت در این روستا اصالت اقلیم جنوبی را به نمایش می‌گذارد. برخی از فضاها همچون آشپزخانه و برخی اتاق‌ها از سرویس بهداشتی مشترک استفاده می‌کنند.

اما اگر به این موضوع حساسیتی ندارید، می‌توانید از گشت زدن در نخلستان‌های اطراف و تماشای جزیره از بام قشم با پیمودن مسافت کمی لذت ببرید. اقامتگاه سنتی ناخدا امینی ظرفیت پذیرش ۱۴ گردشگر را دارد، بنابراین برای گروه‌های دوستانه یک انتخاب بسیار مناسب است. در صورت پیدا کردن شانس رزرو کامل اقامتگاه، به دلیل محبوبیت بوم‌گردی ناخدا امینی، پیشنهاد می‌شود.

بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم,پنج اقامتگاه بومگردی قشم

بومگردی ناخدا امینی

اگر بخواهید برای اقامت خود ؛ یک بوم‌گردی انتخاب کنید ناخدا امینی یکی دیگر از گزینه های پیش روی شما است.ناخدا امینی ، یک بوم‌گردی در بخش جنوبی جزیره قشم و در روستای طبل و به فاصله ی شصت کیلومتر از شهر قشم واقع شده است. حس اینکه به جنوب سفر کرده اید را می‌توانید در گشت گذاری در روستای طبل تقویت کنید. چرا که فضاهای رسوبی ساخته شده به دست طبیعت در این روستا اصالت اقلیم جنوبی را به رخ می‌کشد.

برخی فضا ها مانند آشپزخانه و برای برخی اتاق ها سرویس بهداشتی به صورت مشترک استفاده میشود اما اگر حساسیتی نسبت به این موضوع نداشته باشید در عوض میتوانید از قدم زدن در نخلستان های اطراف و تماشای جزیره از بام قشم با پیمودن مسافت کمی لذت ببرید. اقامتگاه سنتی ناخدا امینی در مجموع ظرفیت پذیرش ۱۴ گردشگر را دارد بنابراین انتخاب بسیار مناسبی برای گروه های دوستانه است. البته اگر شانس رزرو کامل اقامتگاه را پیدا کنید چرا که بوم‌گردی ناخدا امینی ، بین گردشگران بسیار محبوب است.

بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم,پنج اقامتگاه بومگردی قشم

بومگردی خانه دوست

خانه دوست کجاست ؟ روزی که سهراب سپهری این کلمات را کنار هم می‌گذاشت شاید دقیقا فضایی شبیه به بوم‌گردی خانه دوست، در جزیره قشم را در ذهن داشت. یک اقامتگاه سنتی زیبا در روستای سوزا، اکثر مهمانان این اقامتگاه از قدم زدن در حیاط زیبای اقامتگاه در شب تجربه ای مشترک و زیبا داشته اند.

بوم‌گردی خانه دوست ، در حقیقت یک خانه ی قدیمی زیبا است با فضایی سنتی پس اگر تا به حال تجربه استراحت روی تشک های سنتی زیبا را نداشته اید حتما یک بار امتحان کنید. دو اتاق وی آی پی خانه دوست ، سرویس اختصاصی دارند اما اگر حساسیتی روی این موضوع نداشته باشید اتاق های دیگر نیز با وجود سرویس بهداشتی اشتراکی چیزی از تمیزی کم ندارند.

روستای سوزا از جاذبه های طبیعی قشم همچون جزایر ناز ، دره ستارگان و جزایر هنگام فاصله زیادی ندارد . اگر به روستای زیبای سوزا رفتید حتما از پارک کروکودیل ها و آکواریوم ماهی های خلیج فارس نیز که در همان نزدیکی است دیدن کنید.

بومگردی قشم,بوم‌گردی‌های محبوب در قشم,پنج اقامتگاه بومگردی قشم

بومگردی کاکا

بوم‌گردی کاکا یکی دیگر از پیشنهاد های ما به شما برای اقامتی دلپذیر است. اقامتگاه سنتی کاکا به حیاط و ایوان سنتی آن معروف است. کاکا در روستای دهخدا واقع شده و پیشینه ی فعالیت آن به عنوان بوم‌گردی کمتر از ده سال است . کاکا مسافران و گردشگران را مهمانی گرامی می‌شمارد. حس مهمان نوازی جنوبی در اداره ی این بوم‌گردی زیبا کاملآ مشهود است. بوم‌گردی کاکا مجموعا شش اقامتگاه دارد که دو تا از آنها چهار نفر دو تای دیگر سه نفره هستند یک اقامتگاه هشت نفره و یک سوئیت نیز جزئی از این بوم‌گردی زیبا هستند.

اتاق های چهار نفره و سوئیت ، سرویس بهداشتی مجزا دارند و برای بقیه اتاق ها سرویس بهداشتی به صورت مشترک با نظافت منظم فراهم است. جنگل حرا، غار خربز و دیگر دیدنی های طبیعت قشم فاصله و مسیر سختی از بوم‌گردی کاکا ندارند . همچنین فاصله بوم‌گردی کاکا تا شهر قشم و مراکز خرید نیز کمتر از یک ساعت است. اگر با اتومبیل شخصی به قشم سفر می‌کنید کاکا به دلیل نزدیکی به بندر لافت می‌تواند یکی از انتخاب های شما برای اقامت و استراحت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا